אודותיי.

שמי שלום, כאשר כולם דיברו, התפלמסו והתרגזו על חוק המים החדש עם הקנסות והתעריפים הגבוהים, החלטתי אני לעשות מעשה. אנו משפחה שממחזרת כמעט הכול. מאד אכפת לנו מאיכות הסביבה בה אנו חיים, ולכן טבעי היה לטפל גם בעניין מחזור המים.


החשבון פשוט:

מחשבון פשוט שעשיתי, כמשפחה אנו צורכים בשנה כ- 400 קוב מים (400,000 ליטר!!) לשימוש בבית והשקית הגינה הקטנה שלנו (כ- 200 מ"ר). לאחר מדידות של כמויות המים, גילתי שכחצי מכמות המים שאנחנו צורכים ושופכים לביוב, הם מים אפורים.
לכן, שמתי לי מטרה להוריד את כמות המים שאנו צורכים למינימום. נכון להיום לאחר שנה ללא שינוי בהרגלי צריכת המים שלנו, הצריכה ירדה לכמות מדהימה של 210 קוב בשנה בלבד!! אנו לא רק שחוסכים מים ותורמים את חלקנו למפלס הכנרת, הגינה ירוקה כמו תמיד
הפרחים פורחים, ואנחנו
חוסכים הרבה מאד כסף!!.
כמות המים שמשפחה צורכת, לחץ כאן >>..

מחזור מים אפורים:

חקרתי ולמדתי את נושא מחזור מים אפורים דרך ספרים ומאמרים באינטרנט בעיקר מחו"ל, מסתבר שבמספר מדינות עניין המחזור מאוד חשוב. התייעצתי עם מומחים והכנתי לי תוכנית למערכת מחזור מים אפורים בשיטה של DIY "עשה זו בעצמך" וזאת במינימום עליות.


ההתחלה הייתה קשה...

התחלתי בביצוע. יצרתי את המערכת הראשונה בזמני הפנוי, ולאחר הרצה נתקלתי במספר בעיות כמו: איכות הסינון, ריח, מפלסי מים ועוד. לא ויתרתי, המשכתי לחקור, לעשות שינויים וניסיונות, ולאחר זמן קצר, המערכת התחילה לתפקד. המים האפורים שנאספים עוברים סינון מכני וביולוגי באגן ירוק, (Wetland) מחוטאים במספר שיטות, עוברים להשקיית הגינה ומילוי שלושת הניאגרות שבבית.


השמועה עברה מפה לאוזן:

פנו אלי מספר אנשים רציניים ששמעו מאחרים, ויחד עם ההמלצות והטיפים שלי בנינו יחד עוד מספר מערכת מחזור בעזרת אגן ירוק אצלם בגינה, לשביעות רצונם. לאור ההצלחה, ובמיוחד עכשיו שמחיר המים עולה ועולה, החלטתי להקים את האתר הזה ולחלוק את ניסיוני עם מי שיהיה מעוניין... ולטובת איכות סביבה טובה יותר.

כל אחד יכול...

אין לי ספק, שכל אחד שיש לו רצון ויודע להחזיק כלי עבודה בידיו, יכול להצליח לבנות מערכת מחזור מים אפורים בעצמו !


נשמע מעניין, המשך וקרא את החומר באתר, והתקשר אלי 054-5747691 לשיחת פתיחה (חינם) ולתאום פגישת הדגמה להעברת הידע, קבלת "תיק פרויקט, שרטוטים ורשימת הקניות" (בתשלום) או מלא את הטופס בצור קשר >>...